חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
booked.net

המסע לירושלים- היום הראשון

המסע לירושלים סיפורי טיול היום הראשון

יום רביעי 14/11  מצר -רמת הכובש 

לא להאמין ב06:00 התייצבו ברפת 18 איש ו-6 חמורים כולם מוכנים לדרך!

נאווה ולליב הפתיעו אותנו ושלפו חולצות מסע מדהימות שהוכנו באישון לילה.

לאחר קפה ונוהל קרב מזורז של אוהד הרס”פ הקשוח שלנו ועוד קצת פרקי ציונות של יונתן וכמובן הרמת כוסית של ליקר ביתי (שפתח את מחזור האלכוהול בהמשך הטיול)  יצאנו לדרך.

עברנו דרך הכביש העירקי לבקה, חצינו להפתעת תושבי הכפר את הרחוב הראשי ועלינו למגדל המים בראש הכפר שם חיכה לנו סגן ראש העיר שדיבר על הקשר המיוחד עם מצר לפני ואחרי הפיגוע והראה לנו את ציור הקיר שהושלם זה מכבר על בריכת המים. הציור המרשים הגדול בארץ (לדבריו) שמתאר את בקה מלפני כמה עשרות שנים השתלב נהדר עם החמורים שלנו שחנו ממש מתחתיו.

מראש הגבעה של בקה ירדנו לכיוון דרום מערב וחצינו בשדות בין בקה לג’ת לכיוון מגל, חצינו בגשר חקלאי את כביש 6 מערבה ופגשנו את עזרא בפרדס שלנו בג’למי. בשלב הזה גם פרצו הגנים התימניים של נאווה שעלתה על האתון “שמוטי” והוכיחה יכולת רכיבה מדהימה!!

קיבלנו הסבר קצר על הפרדס והקמתו וגם על הסדר הקרקעות של קיבוץ מצר בעקבות הסדר הקיבוצים.

משם המשכנו בבוץ עד לציר הישן של הרכבת “חדרה מזרח לירושלים” וצעדנו ליד המסילה הישנה עד מבצר קקון.

בקקון לאחר תצפית והסבר של דודו מהמעפיל על המבצר והאיזור חנינו לארוחת צהרים שהתחילה (איך לא) עם הרמת כוס שמפנייה.

מקקון עלינו על ציר המוביל והתחלנו להדרים לכיוון רמת הכובש, בשלב זה  4 זוגות אופניים ירדו מהעגלה והחלפנו מקומות בין החמורים.

צעדנו בקצב שלא היה מבייש את גדוד 12 של גולני עד לנחל שכם שם נעצרו החמורים ולא הסכימו לחצות.

היות והנחל מסריח (מי שעובר בכביש 6 עם חלון פתוח בטח מכיר) והמים שחורים מביוב נתקענו!! להעביר את האנשים על העגלה לא היתה בעיה אבל איך נעביר את החמורים?

כאן מתחיל הסיפור על “איך נפרצה הדרך לירושלים?” וכמו כל סיפור מדובר במבצע גדול שהושג בידי גיבור אחד קטן (או ליתר דיוק גיבורה).

 

איך נפרצה הדרל לירושלים? סיפור גבורה

נוגה באה לטיול עם מגפיים!! כל ההלכים המקצועים בינינו הרימו גבה, איך אפשר ללכת 30 ק”מ עם מגפיים? ועוד כאלה שקונים בבקה  ב10 שקלים..אבל עובדה נגה הלכה עם מגפיים!!!

וכשצריך היה מישהו שיתנדב להדגים  לחמורים שאפשר לעבור את הנחל מי יכל להתנב? טובי החמרים שלנו עמדו על שפת הנחל חסרי עונים -אביב יחזקאל, האחים שצ’ופק, לאו (ליאור  בראס) צליל, זיו הולצמן- ואפילו נתי עמד חיוור מול המים הגועשים של נחל שכם, ואז קמה נגה עם כל 160 הס”מ שלה ונתנה לחמורים תצוגת תחליט איך לעבור את נחל שכם (עם מגפיים).

ולא רק זה, (כי חמור נשאר חמור ואין לו מגפיים) היא גם העבירה חמור חמור  את הנחל בעזרת דחיפה מאחור של כל הגיבורים שהזכרנו קודם.

לאחר חציית החמורים קפצנו על העגלה ועברנו כולם את הנחל.

בצד השני, איך לא, אוהד שלף מהקרח 2 שישיות של בירה קרה ורמת האלכוהול כבר הראתה סימני דאגה.

מבצע נגה הוכתר בהצלחה ונגה שחצתה את הנחל 13 פעמים!!! קיבלה צל”ש מיונתן וגם קצת ריח של ביוב מהנחל.

 

 

 

 

משם כבר האופק היה פתוח.. המשכנו רצוף  עד נחל אלכסנדר להפסקת קפה ושם גם החזרנו אחר כבוד את החמורים לבסיסם במצר(בעזת בועז של עידית).

לאחר הפרידה מהחמורים צעדנו ממערב לקלנסוואה ועד לכניסה לטירה ומשם הוקפצנו לרמת הכובש.

ברמת הכובש חיכה לנו מוטי וולק רכז האבוקדו אדם יקר שהיה בעבר מנהל בית האריזה בגרנות.

מוטי אירח אותנו למופת סידר לנו מקום לשינה עיצים למדורה קפה עוגות וצ’ופרים וגם הצטרף אלינו בערב לארוחת ערב איכותית שכללה (איך לא) סיידר אלכוהולי חם שאלי רז הכין.

המשכנו  בפגישה סביב המדורה  עם אביטל גבע בה שוחחנו על החממה ועל השגעונות של אביטל שיושמו שנה אחרי שנה עם בוגרי המוסד. על חינוך לטכנולוגיה ועל חמורים על ארבע ועל שניים.

שמענו ממוטי קצת על רמת הכובש קיבוץ וותיק וגדול שחגג זה מכבר את שנת ה80 קיבוץ מופרט שבניו חוזרים להקים בו את ביתם. מפעל גומי רווחי וחקלאות הכוללת רפת גד”ש ואבוקדו (לדברי עמיחי אחד המטעים הטובים בגרנות).

בלילה עם הסיידר יצאו גם סודות ושמענו סוף סוף ממקור ראשון (טוביה) איך הוצתה באר הנפט באבו רודס במלחמת ההתשה -שבערה שנה שלמה!! (היתי יכול לספר לכם אבל אז היתי צריך להרוג אתכם…).

שמענו על מבצע החמורים שהועברו (ע”י נחום פרץ יונתן ואביטל) משדה בוקר למוסד וטיילו חופשי דרך קבע בעין שמר וחיסלו את הגינות של הוותיקים.

על טיול החמורים לטבריה של נערי צופית וצבר עם יונתן שאול מורן אלון ועוד ורק עם שחר נרדמנו לאחר שטוביה הוריד את הווליום  ברדיו.

בסיכום היום הלכנו 33 ק”מ חלקנו עשו הכל ברגל!!!

דבורה,אלי רז, דודו, עמית (מחדרה), טוביה ונאווה עברו טסט על חמור וקיבלו רשיון (נהג חדש בשלב זה). זיו הולצמן וירדן עפו מהחמור וקיבלו שלילה ל-3 חודשים.

עומר ולאו שנאבדו בבקה עם שתי אתונות קיבלו שלילה על תנאי.

אין פצועים ואין נפגעי חרדה!!!

 

עד כאן היום הראשון

 

בתמונה עומר ולאו עם האתונות לאחר שנמצאו נטושים בחושה בבקה.

התחבר אל האתר
דילוג לתוכן